Новини
Президент України Володимир Зеленський доручив уряду забезпечити безкоштовне харчування для всіх учнів шкіл у 2025 році.
Педагогів запрошують дізнатись про підтримку ментального здоров’я
Про це він повідомив під час виступу у Верховній Раді, представляючи План стійкості.
Президент нагадав, що цьогоріч було виділено кошти для безоплатного харчування учнів 1-4 класів до кінця 2024 року.
Тепер планується розширити цю можливість на учнів усіх класів.
Формування_та_розвиток_професійної_компетентності_вчителя_початкових_класів_у_контексті_подолання_освітніх_втрат_здобувачів_освіти
Булінг у шкільному середовищі — це проблема, яка має серйозний вплив на розвиток дітей та їхній психоемоційний стан. Наслідки булінгу можуть бути відчутними протягом усього життя людини, тому важливо вчасно і правильно реагувати на ситуації, де є ознаки цькування дітей. Першими, хто може і має реагувати на прояви булінгу, це адміністративний, педагогічний та технічний персонал закладів освіти. Раніше МОН розповідало про алгоритм взаємодії щодо превенції та протидії булінгу в закладах освіти.
Ця інструкція містить практичні рекомендації для освітян щодо того, як ефективно виявляти, попереджувати та реагувати на випадки булінгу в школах.
Шановні освітяни, учні, батьки!
Майже 1000 днів триває повномасштабне вторгнення. Майже 1000 днів ми маємо можливість вчити та вчитися, працювати та жити у рідній країні завдяки людям, які тримають над нами небо - нашим Захисникам та Захисницям.
Бюрократичне навантаження на українського вчителя є найбільшим демотивуючим фактором для освітян.
Автори дослідження зазначають, що 19% вчителів не планують залишитись працювати вчителем щонайменше до 2030-го року, ще 23% не висловили однозначної думки.
Найбільш значними проблемами вчителі визнали шкільну бюрократію та рівень заробітної плати.
Інтеграція інноваційних методик у навчальний процес
На другому засіданні члени МО вчителів гуманітарного циклу висвітлювали проблеми інтегрованого навчання на уроках історії, української мови, української та зарубіжної літератур.
На відкритому уроці з історії у 6 класі (вчитель Жолобович Христина Олегівна) учні продемонстрували глибокі знання матеріалу з теми ,,Трипілля" (практикум).
Здобувачі освіти працювали з візуальними історичними джерелами, з підручником, дидактичним матеріалом, історичною мапою, висловлювали власну думку, робили висновки...
Христина Олегівна використовувала наочність, інтерактивні вправи, ІКТ.
Саме використання новітніх технологій у роботі творчого вчителя, у процесі підвищення якості сучасного уроку історії є необхідною ланкою. Побудований таким чином урок дозволив формувати в учнів дослідницькі вміння і навички, сприяв розвитку учнівських життєтворчих компетенцій.
Освітній парламентський комітет рекомендував Верховній Раді включити до порядку денного та прийняти за основу законопроєкт, який передбачає, що доступ осіб, які не є учасниками освітнього процесу, на територію та в приміщення шкіл здійснюватиметься виключно з дозволу керівника закладу.
Як знайти свій шлях? Зустріч Надії Омельченко з фіналістами STEAM House 2024
За інформацією автора законопроєкту народного депутата Юлії Гришиної, метою документа є підвищення рівня безпеки в школах.
В умовах повномасштабного вторгнення емоційний фон суспільства значно змінився, і діти в цих обставинах особливо вразливі.
Як знайти свій шлях? Зустріч Надії Омельченко з фіналістами STEAM House 2024
Поряд із загальним стресом і тривожністю, що вражають більшість українців, у школярів спостерігається зниження мотивації до навчання.
Адже складно бачити цінність освіти, коли щоденні труднощі і невизначеність майбутнього стають на перший план.
Водночас одним зі способів пом’якшення негативного психологічного впливу цих подій все частіше вважається розвиток емоційного інтелекту.
В умовах повномасштабного вторгнення емоційний фон суспільства значно змінився, і діти в цих обставинах особливо вразливі.
Як знайти свій шлях? Зустріч Надії Омельченко з фіналістами STEAM House 2024
Поряд із загальним стресом і тривожністю, що вражають більшість українців, у школярів спостерігається зниження мотивації до навчання.
Адже складно бачити цінність освіти, коли щоденні труднощі і невизначеність майбутнього стають на перший план.
Водночас одним зі способів пом’якшення негативного психологічного впливу цих подій все частіше вважається розвиток емоційного інтелекту.
Кабінет Міністрів ухвалив рішення, згідно з яким українські вчителі з січня 2025 року отримуватимуть надбавку до заробітної плати.
Розмір надбавки змінюватиметься двічі – у січні та вересні:
1000 грн з 1 січня 2025 року (1300 грн до сплати податків);
2000 грн з 1 вересня 2025 року (2600 грн до сплати податків).
Що учасники отримають від програми
Погляд зсередини на державну політику у сфері освіти
Можливість зробити внесок у реформування української освіти
Участь у проєктах чи додаткове навчання від партнерів
Власний проєкт щодо реальних освітніх політик у своє портфоліо
Інтерактивний підхід: навчання через участь у воркшопах і робочих групах
Індивідуальний розвиток, менторство та підтримку експертів
Можливість розпочати кар’єру в державній політиці у сфері освіти
Міністерство освіти і науки України визначило категорії вчителів, які можуть пройти сертифікацію педагогічних працівників у 2025 році, та їх граничну кількість.
Протягом десятиліть українські студенти об’єднуються навколо спільного знаменника — розвитку нашої держави. Цьогоріч студентство Київського національного університету імені Тараса Шевченка відзначає 190-річчя Університету в умовах триваючої російської агресії.
Проєкт «UNIhistory» об’єднує нас довкола спільних цінностей: об’єднана студентська історична спільнота, об’єднана нація, єдина Україна.
Всеукраїнський конкурс педагогічної майстерності керівників гуртків, секцій, творчих об’єднань закладів позашкільної освіти системи освіти «Джерело творчості» у 2024/2025 навчальному році проводиться з метою підтримки талановитих педагогів закладів позашкільної освіти, сприяння їх самореалізації та стимулювання подальшої творчої педагогічної діяльності відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс «Джерело творчості», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.11.2017 № 1527.
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 10.10.2024 № 1446 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» у 2024/2025 навчальному році», наказу департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації від 17.10.2024 № 02-01/01/320 «Про проведення I-II етапів Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» у 2024/2025 році» конкурс проводиться за напрямами позашкільної освіти:
- еколого-натуралістичний (природничий профіль: керівники гуртків «Природа рідного краю», «Дитина і довкілля» для вікової групи категорії 6-10 років);
- дослідницько-експериментальний (наукове відділення історії);
- військово-патріотичний;
- науково-технічний (інформаційно-технічний профіль: відеомейкінг, 2D-графіка, 2D-анімація, 3D-графіка, цифрове фото, саунд-дизайн, веброзробка, апаратно-програмна розробка, розробка комп’ютерних ігор, розробка на SCRATCH, кібернетика, інженерія);
Міністерство освіти і науки України продовжує публікувати навчальні програми для 5–7 класів НУШ, розроблені на основі чинних модельних навчальних програм (МНП).
Оновлено переліки програм для таких освітніх галузей:
природничої;
мовно-літературної;
математичної;
мистецької;
технологічної;
етики і предметів морального спрямування;
соціальної та здоровʼязбережувальної.
Онлайн-школа математики «Mathema» пропонує безкоштовний онлайн-курс для вчителів початкової школи, який допоможе використовувати інструменти Canva та ШІ для створення інтерактивних уроків з математики.
Курс складається з 8 онлайн-уроків та має на меті ознайомити вчителів із базовими принципами штучного інтелекту, показати, як використовувати Canva і ШІ для створення візуальних матеріалів, а також навчити генерувати матеріали для інтерактивного викладання математики в початкові школі.
Програма курсу охоплює такі теми:
вступ до генеративного ШІ;
використання мовних моделей, написання промптів;
генерація зображень за допомогою нейромереж;
створення відео з використанням ШІ;
генерація звуку й музики;
створення цифрового помічника вчителя;
використання Canva для створення мультимедійного контенту;
створення інтерактивних презентацій до уроку.
Щороку 10 жовтня в Україні та світі відзначають день ментального здоров'я.
Дбаючи про нього, сьогодні дев'ятикласники дозволили собі бути щасливими, адже змогли відпочити та поринути в атмосферу осінньої казки, милуючись неймовірною красою наших Карпат.
Досліджуємо природу, проявляємо творчість, створюємо шедеври!
Наші маленькі художники поринули в чарівний світ осені! Ми малювали осінній пейзаж, наповнений яскравими кольорами природи та теплом!
У нашому закладі освіти відбулися вибори голови учнівського самоврядування. Кандидати представили програму, план дій на найближчий час.
За результатами голосування головою учнівського самоврядування обрано учня 9 класу Жалівціва Романа, заступником - ученицю 8 класу Пилипців Богдану.
Коростівському лідеру та учнівському старостату бажаємо, щоб цей рік пройшов успішно і був багатим на добрі та потрібні справи, щоб вам вдалося реалізувати цікаві проєкти, і кожен отримав задоволення від своєї праці, був корисним команді та учням закладу освіти.