Новини
Шкільні вчителі повинні бути першими в черзі на підвищення заробітних плат в Україні.
Підручники Project Explore: подарунок для українських шкіл, що змінює майбутнє освіти
Таке переконання висловив міністр освіти і науки Оксен Лісовий в інтерв’ю телеканалу «Рада».
За його словами, наразі для вирішення цього гострого питання і суттєвого підвищення зарплат педагогам коштів у бюджеті немає.
«Я завжди кажу, коли хтось згадує про підвищення заробітних плат для своїх контингентів, – тільки після вчителів. Вчителі повинні бути першими на черзі на підвищення заробітних плат, коли з’явиться така можливість», – упевнений міністр.
Також він нагадав, що відомство має кілька сценаріїв як поетапного, так і часткового підвищення зарплат у разі появи коштів.
Однак, за словами посадовця, для системного великого підвищення заробітної плати необхідно 270 млрд грн.
«Найменша сума, з якою можна працювати, це 40 млрд грн. Працюємо над цим, і це для нас точно пріоритет. Зарплата педагога в усіх ланках освіти повинна бути гідною. Тому що він формує людський капітал, наше найцінніше. І це ненормально, що ми наших найменших і найдорожче віддаємо в руки людям, яким платим недостатньо», – підкреслив Лісовий.
Понад 15 000 українських школярів уже вивчають англійську мову за оригінальними підручниками від Оксфордського університету. Видання переклали та адаптували українською завдяки ініціативі видавництва «Ранок», спрямованій на забезпечення учнів якісними освітніми матеріалами навіть у найскладніших умовах.
Підручники Project Explore: подарунок для українських шкіл, що змінює майбутнє освіти
Одна з головних переваг підручників – комплексна методична підтримка для вчителів і вчительок. Це не просто навчальні матеріали, а цілісна система, що допомагає організувати уроки на високому рівні.
Підручники доповнені детальними рекомендаціями до кожного уроку, мультимедійними матеріалами, відеолекціями, інтерактивними вправами та творчими завданнями. Завдяки цьому педагоги можуть легко створювати цікаві та різноманітні заняття, що сприятимуть кращому засвоєнню знань.
Українські вчителі отримали ще одне роз’яснення Міністерства освіти і науки щодо оцінювання учнів 5–8 класів НУШ.
promo
Читачі обирають: бестселери про творчі професії у видавництві ArtHuss
Відповідний лист надісланий закладам післядипломної педагогічної освіти та обласним департаментам освіти.
Документ містить відповіді на окремі питання оцінювання результатів навчання учнів 5–8 класів відповідно до вимог Державного стандарту базової середньої освіти.
Зокрема, у відомстві пояснили вчителям, чому оцінювання має здійснюватися за групами результатів та як спланувати поточне оцінювання за групами результатів і вивести семестрову, річну оцінку та за потреби її скоригувати.
Також роз’яснення містить зразки правильної фіксації оцінювання за групами результатів у класному журналі.
До 211-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка учні нашої школи промовляли найкращі слова вдячності Кобзарю та намагались глибше розкрити його пророчий талант. Сьогодні у творах Шевченка знаходимо силу, наснагу в споконвічній боротьбі із запеклим ворогом і віримо в перемогу над злом. Слава Кобзарю! Слава нашим захисникам! Слава Україні!
Повномасштабна агресія Росії проти України призвела до масових смертей і страждань. Зафіксовано тисячі випадків катувань, нелюдського поводження та сексуального насильства, масштабні руйнування житлових будинків та об'єктів критичної інфраструктури по всій країні, а також величезні економічні збитки. Створення Реєстру збитків для України є значним міжнародним зусиллям і першим кроком до створення механізму, який забезпечить справедливість та компенсацію для України та її народу.
На виконання листа Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України від 04.03.2025 № 144202025 та з метою здійснення заходів спрямованих на протидію країні агресору в інформаційному просторі.
У нашій школі відбувся цікавий та пізнавальний відкритий урок з трудового навчання у 1 класі на тему "Ліплення та декорування української народної іграшки – пташки", який провела вчителька Борисович Олександра Ярославівна.
Під час заняття першокласники дізналися про традиційні українські іграшки, зокрема про символічне значення пташки в народній культурі. Діти власноруч ліпили фігурки з глини та прикрашали їх традиційними візерунками.
Кожен учень проявив фантазію та креативність, створюючи унікальні іграшки, що відображають колорит українських традицій. Атмосфера уроку була наповнена теплом, творчістю та любов’ю до народної спадщини.
Дякуємо Олександрі Ярославівні за чудову можливість поринути у світ мистецтва та національної культури!
Міністерство освіти і науки веде перемовини з країнами Європи щодо вивчення в їхніх школах української мови як другої іноземної, оскільки українські учні часто обирають російську.
promo
Навчання фінансової грамотності має бути не лише корисним, а й захопливим
Про це повідомив міністр Оксен Лісовий під час години запитань уряду у Верховній Раді.
За його словами, іноді для уникнення перевантаження українські діти обирають за кордоном для вивчення другою іноземною мови російську.
«Діти справді перебувають у ситуації, коли вимушені вчити місцеву мову як іноземці, іноземну мову, яка вивчається в тій країні (здебільшого англійська чи інша мова європейських країн) і другу іноземну мову. І тоді вони для того, щоб розвантажитися і не вивчати одночасно три мови, вибирають російську. Це дійсно критична ситуація», – підкреслив міністр.
Для подолання такої ситуації міністерство наразі веде перемовини з країнами-партнерами щодо викладання української мови як іноземної.
Метою державної політики у сфері організації та проведення азартних ігор
є створення умов для зниження соціальних ризиків, пов’язаних з їх організацією
та проведенням, а принципами такої політики є, зокрема, захист прав, законних
інтересів, життя та здоров’я громадян, боротьба з ігровою залежністю
(лудоманією).
З метою забезпечення реалізації державної політики у сфері організації та
проведення азартних ігор, а також враховуючи рішення Ради національної
безпеки і оборони України від 20 квітня 2024 року «Щодо протидії негативним
наслідкам функціонування азартних ігор в мережі Інтернет», уведеного в дію
Указом Президента України від 20.04.2024 № 234/2024
Відзначення цієї дати — це не лише нагадування про жахи війни, але й свідчення незламності духу людей, які стоять на захисті своїх домівок і цінностей.
Українці продовжують демонструвати надзвичайну витримку, адаптуючись до умов війни, і прагнучи відновлення не тільки територіальної цілісності, а й національної ідентичності.
Сколівська міська рада Коростівський ЗЗСО І-ІІ ступенів
‼️Сьогодні ми згадуємо дату, яка навіки закарбувалася в нашій історії – три роки тому, 24 лютого, розпочалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Три роки жорстокої війни. Три роки болю, втрат і випробувань. Але водночас – три роки безпрецедентної мужності, стійкості й незламності нашого народу.
Міжнародний день рідної мови, також Міжнародний день материнської мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.
Говорімо рідною!
Читаймо рідною!
Співаймо рідною!
Ділімось теплом наших слів!
Мова - це код нації!!
Говорімо рідною!
Читаймо рідною!
Співаймо рідною!
Ділімось теплом наших слів!
Мова - це код нації!!
20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу й стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.