Історія створення Коростівського ЗЗСО І-ІІ ступенів
Від 16 травня 1889 року на основі наказу 1445/89 було розпочато будівництво школи у селі Коростів. 18 вересня 1891 року школа була збудована та відкрита з однорічною формою навчання; з 6.07.1899 року з чотирирічною формою навчання. У 1909 рік – 102 дітей, 1910-1911 н.р. – 170 дітей, 1911-1912 н.р. – 181 учень.
З початку існування школи предмети викладалися на українській мові, з 1928 «школа утраквістична» - з українською та польською мовами викладання.
У наступні роки загострюються в селі стосунки між українцями та поляками. Хоча поляків проживало значно менше, ніж українців, та вони намагалися запровадити в школі польську мову викладання. Та й директорами в ці роки були поляки: Гурський, Накліцький.
Громада села бориться за рідну мову в школі, звертається зі скаргою до Повітової шкільної Ради в Стрию. На свою скаргу отримують відповідь: «Шкільна рада повітова в Стрию завідомляє батьків Коростова через п. Федора Ушневича, що школа в Коростові остає надалі ще утраквістичною, бо для 20 дітей родичі жадають польської мови навчання, а для 45 – руської».
Така відповідь жителів Коростова не влаштовує, і вони звертаються зі скаргою до міністерства релігій і просвіти у Варшаві. На цю скаргу вони отримали відповідь: «Міністерство завідомляє Коростів через п. Федора Ушневича, що їх відклик узглянено і в Коростові остая викладова мова руська т.зв. українська. Варшава, 5 серпня 1934 року №ІІ Р-485/34».
Одночасно в школі працювало два вчителі, один з них був директором школи. Директор зі сім`єю жив у школі. Так, у 1923 році директором був Діонісій Топольницький (українець), він навчав дітей 1-го та 2-го класів, а його дружина , Топольницька Степанія із свяченичого роду Охниш, навчала дітей 3-го та 4-го класів.
До школи в ці роки ходили сім років: у перший клас – 1 рік, у другий клас – 1 рік, у третій клас – 2 роки, у четвертий клас – 3 роки. По закінченню чотирьох класів діти могли навчатися в п`ятому класі, який називався «пофтурка» (повторення за попередні роки). Хоч діти і ходили по два-три рази в один клас, та навчальна програма не повторювалася, а постійно ускладнювалася.
У першому класі діти писали на чорних таблицях олівцем – рисіком. Записи було легко витирати тканиною. Кожний учень мав свою таблицю і рисік. У другому класі писали олівцем у зошитах. У третьому і четвертому классах писали в зошитах ручкою і чорнилом.
За партами сиділо чотири учні. Оцінювалися знання як «дуже добре», «добре», «середньо» і «погано». Починалися і закінчувалися уроки молитвою. Навчання починалося о 9 голині ранку і закінчувалося до 14-ї години. Всього було чотири уроки на день.
У воєнні 1941-1944 роки школа не припиняла роботи. Діти навчалися так, як і до війни, тільки з тою різницею, що замість польської вивчали німецьку мову.
У 1945 році школа стає семикласною. У кожний клас ходили 1 рік. Урок тривав 45 хвилин. В один день могло бути 4-6 уроків. Всі предмети читалися українською мовою, вичалася російська мова і література, іноземна мова – німецька.
У 1961 році школа стає з восьмирічною формою навчання.
До 1990 року життя школи і всього суспільства було роздвоєним. Школа була політичним осередком держави. Тут впроваджувалися в життя план із виховання атеїстів, активних будівників комунізму. Ці ідеї здійснювалися через навчальний процесс, піонерську та комсомольську організації. Іноді учням портрібно було приховувати свої справжні думки і прагнення; часто виходило так, що замість переконливого атеїста, ми мали справжнього християнина.
Переше вересня 1991 року для учнів, вчителів, батьків стало, справді, щасливим і радісним днем. Всі прийшли на свято в національних костюмах, було вперше піднято національний прапор над школою, прозвуча Гімн України.
Навчальний рік почався за новими программами національної школи. Особливо великі зміни були в программах історії та географії, української мови та літератури. В программу введено уроки етики, хореографії, історії релігій, народознавства та українознавства.
У 1971-1998 роки 82 учні Коростівської школи отримали атестати з відзнакою за відмінні іспіхи в навчанні,
З 1 вересня 1991 року ліквідовано в школі піонерську та комсомольську організації. Виховну роботу проводить вихователь учнівської молоді спільно з вчителями.
Невдовзі комісія визнала школу аварійно небезпечною і заборонила в ній навчати дітей. 1991 навчальний рік діти розпочали в приміщенні сільської ради, а вшкільному будинку проводився ремонт. До жовтня ремонт був закінчений, в аварійних кімнатах встановлені додаткові підпори до стель.
У 1995 році розпочалися роботи щодо будівництва нової школи, але невдовзі припинено за браком коштів.
У 2002 році з ініціативи голови сільської ради Ігора Свистуна був виготовлений проект на будівництво в Коростові нової школи на 150 учнів. 20 листопада 2003 року було урочисто освячено і вмонтовано перший блок фундаменту шкільного будинку.