Звіт про роботу закладу освіти за 2021-2022 навчальний рік
1.1.Аналіз роботи Коростівського ЗЗСО І-ІІ ступенів у 2021-2022 навчальному році
Підбито підсумки роботи колективу Коростівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ст. протягом 2021-2022 навчального року. Рік напруженої роботи, нових відкриттів, творчих здобутків, вдосконалення дистанційного навчання, опанування нових технологій навчання та спілкування.
Зміст освітнього процесу реалізується відповідно до вимог освітніх програм розвитку, виховання і навчання учнів. Головними завданнями освітнього процесу є забезпечення якості освіти, які вирішували 16 педагогічних працівників з основним місцем роботи, 1 вчитель сумісник та 1 вихователь дошкільної групи, а саме: 7 вчителі вищої кваліфікаційної категорії, 4 вчителі першої кваліфікаційної категорії, 3 вчителі ІІ кваліфікаційної категорії, 1 вчитель спеціаліст. Звання "старший вчитель" мають 6 вчителів. Усі педагогічні працівники вчасно проходять курсову перепідготовку, атестацію, активно займаються самоосвітою.
Цей колектив навчав 70 учнів, що становили 9 класів (1 клас інклюзивний). У дошкільній групі з короткотривалим перебуванням навчалося 4 дітей. Освітній процес відбувався в одну зміну.
На плечі нашого колективу, як і всіх освітян нашої держави в цілому, лягає багато проблем, які разом з учнями та їх родинами, громадськістю, церквою слід в першу чергу вирішувати:
- Кожній дитині давати якісні та глибокі знання;
- Вчити учнів орієнтування в складних життєвих ситуаціях;
- Виховувати глибокі національно-патріотичні, морально-етичні, духовні переконання;
- Виявляти переконання та здібності кожної дитини та працювати над їх розвитком;
- Налагодити партнерські взаємовідносини «вчитель-учень», бути другом і порадником кожній дитині незалежно від того, який у неї розумовий, фізичний та сімейний стан.
Із проблеми школи випливає й мета діяльності педагогічного колективу:
- Партнерство в ім’я духовного ставлення особистості і її всебічний розвиток;
- Уміння знайти себе в житті, реалізувати свої знання, уміння та таланти; відчувати себе потрібним суспільству;
- Вироблення навичок активності та відповідальності учнів в шкільному та позашкільному просторі;
- Здоров’я дітей.
Відповідно до проблеми школи формуються завдання, а саме:
- Розвиток творчої особистості дитини, яка самостійно, під контролем та допомогою вчителя долає вершини знань, самовдосконалюється;
- Залучення батьків до підвищення якості навчання і виховання їхніх дітей, підбираючи інноваційні форми та методи навчання;
- Співпраця із священиком та громадськістю з метою виховання високих національно-патріотичний та духовних ідеалів;
- Згуртованість учнівського, вчительського та батьківського колективів для створення сприятливого мікроклімату відносин.
Проблема школи, мета і завдання, які з неї випливають вимагають від колективу урізноманітнення форм роботи:
- Предметні тижні;
- Концерти до знаменних дат;
- Різноманітні виставки, конкурси, огляди, лінійки;
- Засідання круглих столів;
- Диспути, конференції;
Всі заходи проводились в умовах карантинних обмежень та відповідно до вимог правового режиму воєнного стану.
Розвиток професійної компетентності – це розвиток творчої індивідуальності, формування сприйняття до педагогічних інновацій, здатності адаптуватися до мінливого педагогічного середовища. Від професійного рівня педагога залежить соціально-економічний та духовний розвиток суспільства. Виходячи із сучасних вимог можна визначити основні шляхи розвитку професійної компетентності педагога:
Ú робота в методичних об’єднаннях
Ú дослідницька діяльність
Ú інноваційна діяльність
Ú участь у професійних конкурсах
Освіченість, здатність змінюватися, самовдосконалюватися, а також інтелект, професіоналізм значною мірою залежить від якісної, плідної роботи методичного об’єднання, тому що методичне об’єднання вчителів – домінантна форма роботи з педагогічними кадрами. Саме під час засідань МО відбувається ознайомлення з новими інструктивними документами, новітніми методиками, технологіями, альтернативними програмами та підручниками. Враховуючи те, що вчитель мусить постійно вчитися, поповнювати й поновлювати свої знання методики, на засіданнях методичного об'єднання обов'язково заслуховуються питання теоретичної підготовки з актуальних проблем навчання та виховання. В закладі освіти діють чотири методичні об’єднання вчителів.
Однією з найпоширеніших форм роботи МО є відвідування показових уроків, виховних годин та їх обговорення, спрямоване на обмін досвідом.
Календарні плани вчителі розробляли відповідно Державного стандарту загальної середньої освіти з урахуванням компетентнісного підходу на засадах академічної доброчесності. Забезпечено зростання фахової підготовки вчителів шляхом виконання річного плану підвищення кваліфікації, організацію та вивчення перспективного педагогічного досвіду. Вивчався досвід: вчителя початкових класів Сідлецької Галини Василівни, за результатами атестації підтверджено «вищу кваліфікаційну категорію»; вчителя зарубіжної літератури Калинів Нелі Степанівни, за результатами атестації підтверджено «вищу кваліфікаційну категорію», звання «Старший вчитель»; вчителя англійської мови Яськів Світлани Ярославівни, за результатами атестації підтверджено І кваліфікаційну категорію, присвоєно звання «Старший вчитель».
Педагогічні працівники під час проведення занять сприяли формуванню суспільних цінностей, розвивали громадянську компетентність здобувачів освіти,здійснювали наскрізний процес виховання, який формує цінності. А також сприяли участі здобувачів освіти у онлайн конкурсах та олімпіадах, громадських організаціях.
Відмінники навчання: Захар Маланин, Богданна Пилипців (5 кл), Юліан Свистун, Вікторія Свистун (6 кл), Романа Савчин (7 кл)
Всеукраїнський конкурс "Безпечний Інтернет.2.0"
6 клас
І місце Гурська Дарина
Жалівців Роман
ІІ місце Свистун Вікторія
7 клас
І місце Савчин Романа
Герц Леонід
ІІ місце Пилипців Роман
Борис Владислав
Міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерного мислення "Бербас"
ІІ місце: Маланин Захар, Свистун Василь Юрійович, Свистун Вікторія.
Всеукраїнські олімпіади на платформі "На урок":
З інформатики Зима 2022:
ІІ місце Маланин Захар
З математики Зима 2022
ІІІ місце Маланин Захар
ХІІ Всеукраїнська олімпіада «На урок» «Зима 2022»
Математика
І місце: Лаганович Юрій, Жолобович Давид (2 клас)
ІІІ місце: Веклич Іван
Українська мова та література
І місце: Лаганович Юрій, Жолобович Давид
ІІІ місце: Веклич Іван
ЯДС:
ІІ місце: Веклич Іван, Жолобович Давид, Лаганович Юрій
Всеукраїнський конкурс знавців англійської мови #Movoзнавець:
І місце - Жолобович Давид ( учень 2 класу); Бичкович Дмитро, Борис Аделя ( учні 3 класу); Свистун Діана (учениця 4 класу); Свистун Вікторія - учениця 6 класу, яка здобула І місце у першому та другому етапах конкурсу.
ІІ місце: Герц Ванесса (учениця 3 класу); Маланин Захар та Свистун Василь Юрійович (учні 5 класу).
Наші учні активні учасники майстер класів, зустрічей, презентацій у Світлиці Андрея Шептицького, християнського табору «Ти вподобайка Бога».
На засіданнях педагогічної ради розглядались найбільш актуальні проблеми освітньо-виховного процесу, а саме:
№ |
Порядок денний |
Дата проведення |
Відповідальний |
Відмітка про викона- ння |
1 |
ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ
|
серпень |
Адміністрація |
Протокол |
2. |
ДРУГЕ ЗАСІДАННЯ
|
грудень |
Директор школи Коружинець І.П. Калинів Н.С. Яськів С.Я. Кл.кер.1 та 5 кл Адміністрація Педколектив Адміністрація Педколектив |
Протокол |
3. |
ТРЕТЄ ЗАСІДАННЯ
|
________ березень |
Директор школи Лаганович І.Ф. Сеньків Г.І Волос Г.М. Адміністрація Адміністрація Вчителі, що атест. |
Протокол |
4 |
ЧЕТВЕРТЕ ЗАСІДАННЯ
|
травень |
Директор школи Коружинець О.М. Сідлецька Г.В. Борисович О.Я. Свистун Н.Т. Адміністрація Кл.кер.9 классу Адміністрація Кл.кер.1-4 кл. |
Протокол |
5. |
П’ЯТЕ ЗАСІДАННЯ
|
червень |
Директор школи Кл.керівники Адміністрація Учителі Голова ПК |
Протокол |
Відповідно до плану роботи закладу освіти на 2021/2022 навчальний рік проведено вивчення питання про стан роботи щодо громадянського та патріотичного виховання учнів. Встановлено, що формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави, виховання патріотичних почуттів, правосвідомості педагогічним колективом здійснюється комплексно – через освітній процес, позакласну виховну роботу – і носить послідовний характер.
Національно-патріотичне виховання наскрізно пронизує освітній процес, базується на національній історії, знанні та відстоюванні своїх прав, виконанні конституційних і громадянських обов’язків, відповідальності за власне майбутнє, добробут та долю країни, охоплює всіх учасників освітнього процесу, сприяє формуванню у дітей та утвердженню у педагогів і батьків національних та загальнолюдських цінностей, особистісних якостей, що притаманні громадянину України.
Для нашого закладу освіти національно-патріотичний напрямок у виховній роботі був і залишається пріоритетним.
Патріотизм у сучасному розумінні – це відчуття того, що в моєму класі, у школі, в селі, у країні все мене стосується і все залежить від мене.
Згідно з планом та програмою була проведена виховна робота з національно-патріотичного виховання за напрямами :
- «Військово-патріотичне виховання»
- «Родинно-сімейне виховання»
- «Краєзнавчо-екологічне виховання»
Для профілактики правопорушень серед учнів адміністрація Коростівського ЗЗСО І-ІІ ст. налагодила співпрацю з працівниками правоохоронних органів. Інспекторами СЮП ВП Стрийського РУП ГУНП у Львівській області проведено бесіди з учнями: «Кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Попередження жорстокості серед однолітків», «Шкідливі звички ».
В період з 24.02.2022 по 10 червня 2022 р. заклад освіти функціонував в умовах правового режиму воєнного стану. Освітній процес здійснювався за допомогою технологій дистанційного навчання. Педагогічний колектив працював над вдосконаленням професійних навичок для роботи в умовах дистанційного навчання. 17 вчителів отримали сертифікати на сучасній освітній платформі HUMAN Школа. Платформа HUMAN допомагає забезпечувати комплексну цифровізацію освітнього закладу шляхом консолідації інструментів для організації навчального процесу, комунікації та аналітики в єдиній системі. Як результат заклад отримав інструменти для очної та дистанційної форми навчання, а також прозору статистику навчального процесу.
Надавались освітні послуги 1 внутрішньо переміщеній учениці.
Трудові відносини регулювалися відповідно нормативно-правових актів режиму воєнного стану. Всім педагогічним працівникам закладу освіти надано щорічні відпустки з виплатою одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення. Відпустки за власний рахунок надавалися за заявами працівників.
Адміністрація співпрацювала із засновником щодо утримання в належному стані будівель, приміщень, шкільного обладнання. Забезпечувалась прозорість і відкритість закладу освіту відповідно ст.30 Закону України «Про освіту» (функціонування офіційного сайту, груп у соцмережах «Коростівський ЗЗСО І-ІІ ст.».
Підготовка до нового 2022-2023 н.р. – нові виклики. Організувати безпечне середовище в умовах воєнного стану непросто. Кожен розуміє загрози і ризики очного навчання. Але протягом літа працівники Коростівського ЗЗСО І-ІІ ст. працювали над облаштуванням укриття. Відповідно до розпорядження Сколівського міського голови від 11 липня 2022 р. № 74 створено комісію за участю представників Сколівської міської ради, відділу освіти, Держпродслужби, ДСНС, визначено приміщення у новозбудованій школі, яке слугуватиме укриттям, здійснено ряд робіт відповідно до поставлених вимог. Укриття розраховане на 83 особи. Забезпечено шанцевим інструментом, вогнегасниками, водою технічною і питною, аптечкою, виносними баками для нечистот, додатковими джерелами енергії ( ліхтарі, свічки). Але в умовах, коли повітряні тривоги є частими, освітній процес здійснюватиметься із значними перервами. В укритті навчання неможливе. Інтернет на даний час відсутній.
Комісією складено Акт оцінки об’єкта щодо можливості його використання для укриття населення як найпростішого укриття.
Крім заходів щодо облаштування укриття проведено значний обсяг робіт щодо підготовки до нового навчального року, а саме: здійснено косметичний ремонт класних кімнат, коридорів, приміщення їдальні, вбиралень, впорядковано дрова.
26 серпня комісія визнала заклад готовим до початку навчального року та опалювального сезону про що складено Акт прийому готовності Коростівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Сколівської міської ради до нового 2022/2023 навчального року.
Для життєдіяльності та ефективної роботи всього колективу школи потрібні кошти та допомога. Тому сьогодні варто скласти щиру подяку меценатам, батькам, вчителям, технічному персоналу, завдяки яким:
- усі учні нашої школи отримали подарунки до свята Миколая;
- проведено косметичний ремонт школи, шкільної їдальні;
- впорядковано дрова та найпростіше укриття;
- встановлено та впорядковано дитячий майданчик «МРІЯ»
Висловлюю щиру подяку доброчинцям, а саме:
- Сколівській міській раді, БО БФ «Покровська Брама-Сколівщина»;
- Керівництву «Окей», «Золота Форель», Тзов «СТА»; НП «Сколівські Бескиди»; Сколівський військовий лісгосп;
- Савчину Юрію Васильовичу.
ЗАВДАННЯ ТА ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ КОРОСТІВСЬКОГО ЗЗСО І-ІІ СТ. У 2022/2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
Діяльність педагогічного колективу школи у 2022/2023 навчальному році направити на вирішення пріоритетних напрямків:
- Продовжити впровадження в освітньому середовищі школи Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну освіту», Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, «Про забезпечення функціонування української мови як державної», «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року», наказів Міністерства освіти і науки України ;
- Забезпечити доступність до якісної освіти усіх дітей шкільного віку;
- Запроваджувати принцип педагогіки партнерства, що ґрунтується на співпраці учня, учителя і батьків та принципу дитино-центризму (орієнтація на потреби учня);
- Продовжити формування в учнів ключових компетентностей, необхідних сучасній людині для успішної життєдіяльності. Серед ключових компетентностей – володіння державною мовою, математична, загальнокультурна й екологічна компетентності, підприємливість та інноваційність, економічна компетентність. Випускник школи повинен критично та системно мислити, проявляти ініціативу і творчість, вміння оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми;
- Створювати умови для формування в учнів громадянської відповідальності, тобто особистості, що поважає права людини, розуміє особисту відповідальність за долю держави, народу, усвідомлює важливість громадянської участі у процесі вирішення різноманітних проблем місцевої громади;
- Продовжити створення оптимальних санітарно-гігієнічних умов для навчання та виховання учнів (створити безпечне та комфортне освітнє середовище);
- Створити належні умови освітнього процесу в школі, забезпечити дотримання вимог карантину в умовах поширення корона вірусної інфекції COVID – 19 та воєнного стану;
- Удосконалювати навчально-матеріальної бази школи, впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, оволодівати і застосовувати на практиці інструментарії дистанційного навчання;
- Сприяти збереженню мережі класів та контингенту учнів школи, особливо при переході з початкової до базової основної школи.
Спрямувати зусилля на реалізацію таких навчально- методичних проблем:
Педагогічна проблема:
«Єдність школи, родини, церкви – важлива умова формування інноваційної особистості школяра, розвитку інтересу в учнів до самоосвіти та самовдосконалення»
Методична проблема:
«Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризма».
Виховна проблеми:
«Формування патріотичних та громадянських якостей, морально-етичних принципів особистості в умовах сучасного закладу освіти».
З цією метою:
- Забезпечити якісну роботу методичних об’єднань та творчих груп школи.
- Сприяти впровадженню в практику роботи школи сучасних освітніх технологій, передового педагогічного досвіду вчителів школи.
- Проводити системний, цілеспрямований моніторинг усіх напрямків освітнього процесу школи.
- Підвищити особисту відповідальність кожного члена педагогічного колективу за якість та результативність роботи.
- Продовжити роботу з подальшої інформатизації освітнього процесу, вдосконалювати навички та вміння на платформі XUMAN. Забезпечити якісне та своєчасне наповнення необхідною інформацією системи управління освітою (ІСУО), шкільного веб-сайту, фейсбук сторінки закладу.
- Забезпечити виконання плану проходження вчителями школи курсів підвищення кваліфікації на 2022/2023 навчальний рік.
- У відповідності з планом атестації педагогічних працівників на 2022/2023 навчальний рік провести атестацію вчителів у відповідності до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН України від 06.10.2010 №930 зі змінами.
- Створити необхідні умови для активної роботи з учнями шляхом залучання їх до участі в інтелектуальних конкурсах, предметних олімпіадах різних рівнів, змаганнях, тощо.
- Продовжити роботу по формуванню в учнів навичок здорового способу життя. Створити умови для оздоровлення та відпочинку дітей пільгового контингенту.
- Забезпечити соціальний захист учнів та працівників школи.
- Підвищити ефективність роботи з попередження дитячого травматизму як під час освітнього процесу так і поза межами школи.
- Спрямовувати виховну роботу на формування в дітей та молоді патріотизму.
- Популяризувати культурне розмаїття, історичну спадщину країни, рідного краю; формувати історичну пам’ять підростаючого покоління; забезпечити духовну єдність поколінь.
- Сприяти формуванню духовно-моральних взаємин між усіма учасниками освітнього процесу, толерантного ставлення до представників інших народів, культур і традицій, до однолітків, батьків, інших людей; вихованню пошани та любові до культурного спадку свого народу та мистецтва, культивуванню кращих рис української ментальності: працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, відповідального ставлення до природи.
- Активізувати застосування сучасних форм і методів правової та превентивної освіти, формуванню здорового способу життя, фізичного розвитку і культури, спрямованих на формування сталої відповідальної поведінки, імунітету до негативних впливів соціального оточення.
- Продовжити зміцнювати та вдосконалювати навчально-матеріальну базу школи, залучивши як бюджетні так і позабюджетні кошти.
- Адміністрації школи і надалі тісно співпрацювати з проспілковим комітетом, батьківським комітетом, громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування при вирішенні життєво важливих проблем школи.
- Забезпечувати безпечне освітнє середовище в умовах правового режиму воєнного стану та після його скасування.